Headerbild

Tack Sparbanken Nord för att vi fick ta del av föreningsmiljonerna

2023-03-28 i Allmänt

Alla våra medlemmar, ridelever och hästar tackar för pengarna som kommer väl till pass för vår verksamhet och hästarnas välbefinnande.

För pengarna kan vi utveckla vår verksamhet ytterligare och erbjuda ett breddat utbud av lektioner med variation som gör det roligare för rideleverna och hästarna att delta. Markarbete är t ex ett moment som både nybörjare och mer erfarna ryttare tycker är roligt men framförallt hästarna som gillar att fokusera på en hinderbana. Nu kan vi köpa in nytt material för t ex en hinderbana!

Adress

Murkisträsk 19 962 94 Vuollerim

Kontakt

Tel: [saknas] E-post: info@vuollerimsridklubb.com

Drivs med KlubbenOnline

Logga in

Våra fantastiska sponsorer som stöttar oss på olika sätt